Записатися на прийом

ua Укр

Лікування карієсу

Доступна ціна

та якісні послуги

Записатися на безкоштовну консультацію

Лікування карієсу стало стандартною процедурою в стоматологічній практиці. Якщо некоректно доглядати за ротовою порожниною, проводити не правильну чистку зубів, терпіти біль, то відновити пошкоджений зуб буде вже не так просто. Захворювання повністю вразить зуб, якщо нічого не робити. Розглянемо, що таке карієс, які бувають види і що з ним робити.

ЩО ТАКЕ КАРІЄС ЗУБОВ І ЗВІДКИ ВІН БЕРЕТЬСЯ?

Карієс – це хвороба зубів, а саме складний і повільно протікаючий патологічний процес в твердих тканинах зуба, який призводить до його руйнування. Причиною виникнення стає комбінація як внутрішніх, так і зовнішніх несприятливих чинників. До внутрішніх відноситься стан емалі. Якщо емаль тонка і слабка, то розвиток хвороби буде проходити швидше і тим раніше доведеться йти до лікаря. 

До зовнішнього впливу на ротову порожнину відносяться бактерії, які проникають до нас під час їжі. Активізують бактерії продукти харчування. Особливо, солодощі. Наприклад, це може бути шоколадка, цукерка, пончики, булочки. Якщо вирішили випити кави з булочкою, то після цього бактерія виділяє спеціальні кислоти, які призводять до руйнування емалі.

ВИДИ КАРІЄСУ І ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ЛІКУВАННЯ

Розглянемо види карієсу і як відбувається лікування. Виділяють 3 основні різновиди карієсу:

 • поверхневий;
 • середній;
 • глибокий.

Розглянемо більш детально кожен випадок.

Види карієсу зубів на фото: поверневий, середній та глубокий.

ПОВЕРХНЕВИЙ КАРІЄС

Ціни на лікування карієсу залежать від ступеня тяжкості хвороби. Поверхневий карієс вважається найпростішим, так як знаходиться на поверхні, а значить лікування буде проходити легше.

Поверхневий карієс відноситься до початкової стадії зубної хвороби. В цьому випадку емаль не пошкоджена так сильно, як при глибокому. Зазвичай характеризується легкою шорсткістю зуба і потемнінням.

Серед симптомів виділяють рідкісні болі або від занадто гарячих напоїв або їжі, або від занадто холодної їжі або пиття. Теж саме відбувається і при вживанні продуктів, які злегка кислі або солодкі.

Лікування відбувається шляхом видалення зони, яка була вражена. Далі наноситься засіб із вмістом фтору (фторування зубів). Так відбувається відновлення емалі, і зона карієсу зникає. Щоб в подальшому хвороба не розвивалася, необхідно 1 раз на півроку приходити до стоматолога.

СЕРЕДНІЙ КАРІЄС

Середній карієс – це середня ступінь тяжкості ушкодження зуба. На ранній стадії відрізняється невеликою темною областю на зубі. З розвитком хвороби темна зона стає більша, вражаючи нові ділянки. У цьому випадку лікування карієсу в Києві обходиться дорожче, а процес лікування складніше, ніж при поверхневому виді. Це пов’язано з тим, що ушкоджується як емаль, так і дентин. У другому випадку карієс швидко розвивається і переходить на інші зуби.

Симптоми:

 • Періодично сильний біль на солодке;
 • Можливий сильний біль на кисле;
 • Різкий біль на високі і низькі температурні перепади.
 • Якщо серединний карієс перейшов в хронічну форму, то реакцій взагалі може не бути.

Стоматологи лікують такий вид хвороби часто під анестезією. Видаляються тканини, які були пошкоджені, щоб дістатися до каріозної зони. При роботі відбувається обробка порожнини рота, ставиться прокладочний матеріал. У лікуванні ставиться пломба на зуб, який був серйозно пошкоджений.

ГЛИБОКИЙ КАРІЄ

Чистка зубів від карієсу часто рятує від можливого виникнення захворювання ротової порожнини. Однак, якщо цього не робити, то ймовірність появи глибокого варіанту підвищується в рази.

Глибокий карієс – це остання і найважча форма поразки зуба. В цьому випадку уражаються глибокі шари дентину. Останній стає більш м’яким, змінює колір. Під емаллю вражений карієсом великий обсяг зуба. Серед причин появи захворювання можуть бути:

 • Запущений поверхневий або серединний карієс;
 • Некоректна установка пломби;
 • Зубні дефекти і відколи.

Серед симптомів виділяють біль при зондуванні каріозної поверхні. Під час прийому їжі, якщо частинки їжі потрапляють в область поразки, виникає тривалий біль, яка також може бути гострим.

Лікування проводиться після знеболювання. Поверхня захворювання, очищається від дентину, який розм’як. Далі відбувається пломбування зуба. Якщо лікування виконано коректно і успішно, то зуб залишається цілим, навіть якщо був серйозно пошкоджений. При цьому, якщо запустити хворобу і не звертатися тривалий час до стоматолога, то хвороба вразить пульпу. Тоді доведеться видаляти м’які тканини пульпи разом із зубним нервом. Якщо стадія захворювання повністю запущена, то можливе видалення зуба.

ЛІКУВАННЯ ВСІХ ВИДІВ КАРІЄСУ В КЛІНІЦІ GIORNO DENTALE

Стоматологія Giorno Dentale професійно займається лікуванням усіх видів карієсу. Професійні стоматологи безболісно і коректно лікують поверхневий, середній і глибокий вид карієсу. Ціни на лікування карієсу приємно радують пацієнтів, тому підійдуть для бюджету широкого кола людей.

Лікування карієсу зубів в стоматології Giorno Dentale.

Також стоматологи зроблять повний огляд ротової порожнини, дадуть рекомендації по догляду, перевірять прикус і розкажуть, в якому стані знаходяться зуби і що треба робити, щоб посміхатись гарною посмішкою.

НАЙЧАСТІШІ ЗАПИТАННЯ ПРО КАРІЄС

ЧИ МОЖНА ВИЛІКУВАТИ КАРІЄС?

Так, хвороба легко піддається лікуванню. Якщо захворювання знаходиться в початковій формі, то лікування буде найпростіше. В цьому випадку, ціна, щоб прибрати карієс з зубів буде маленькою. Якщо захворювання запущене і перейшло в серединну форму, то вартість буде вище. Найважче і трудомістке лікування – це глибинний карієс, але і цей різновид також лікується.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ КАРІЄС?

Хвороба на всіх стадіях розвитку небезпечна для пацієнта, якщо на неї не звертати увагу і не відвідувати стоматолога. На ранніх стадіях це може привести до болю під час пиття або прийому їжі. На останніх стадіях, якщо хвороба знаходиться в запущеній формі, захворювання може призвести до повної втрати зуба.

СКІЛЬКИ РОЗВИВАЄТЬСЯ КАРІЄС?

Період розвиток індивідуальний у кожного пацієнта. У перших від початкової поверхневої стадії до глибокої хвороби зубів може пройти пару місяців. В інших – процес протікає кілька років. Рекомендуємо не чекати розвитку хвороби і лікувати поверхневий карієс, поки стадія захворювання знаходиться в початковій формі і не привела до втрати зуба.

ЯКІ ОЗНАКИ ВИНИКНЕННЯ КАРІЄСУ?

До ознак появи відноситься потемніння зуба, виникнення темних плям, біль під час прийому їжі і пиття, реакція зубів на перепади температур.

ЯК ЗАПОБІГТИ КАРІЄСУ, ЯКЩО ЦЕ МОЖЛИВО?

Лікування глибокого карієсу – це те, до чого не можна приводити зуби. Краще виконувати рекомендації, щоб запобігти і попередити виникнення неприємностей ротової порожнини. Для цього:

 • Правильно харчуйтеся – в раціоні повинні бути свіжі овочі, фрукти. Рекомендується менше їсти борошняних продуктів, а також солодощів і шкідливих напоїв;
 • Чистіть зуби 2 рази на день протягом мінімум 2-х хвилин – для цього підберіть коректну пасту і щітку, яку рекомендує стоматолог;
 • Відвідуйте стоматолога 1 раз в півроку, щоб лікар видалив зубні камені і виконав професійну чистку зубів.

ЧИ ПОТРІБНО ЛІКУВАТИ КАРІЄС МОЛОЧНИХ ЗУБІВ?

Кожен випадок індивідуальний. Проблема дитячих зубів в тому, що навіть якщо не проводити лікування молочних зубів, то інфекція, навіть після випадання зуба, здатна вже до цього перейти на інші зуби. У підсумку, це призведе до розвитку захворювання порожнини рота. Тому навіть на молочних зубах рекомендується усувати уражені ділянки, щоб не дати хворобі розвинутися. Відвідайте стоматолога, щоб лікар оцінив ступінь розвитку хвороби на молочних зубах.

 

☎️ Для запису на безкоштовну консультацію — телефонуйте (067) 522 41 41

 

Безкоштовна
консультація
стоматолога
он-лайн

Прайс

Весь прайс
 • Консультація стоматолога-терапевта

  Акція
  300 грн. 0 грн.
  Записатися на прийом
 • Пломба (все включено: матеріал, робота лікаря)

  850-1 550 грн.
  Записатися на прийом

Інші категорії послуг

Online консультація

Терапевтичні послуги

Профілактика

Діагностика

Відбілювання

Дитяча стоматологія

Видалення зубів

Імплантація зубів

Протезування зубів

Відновлення зубів

Ортодонтія

Гнатологія

Пародонтолог

Лікування зубів уві сні

Лікування під мікроскопом

Медичний центр Giorno

Лікарі

Романова Наталія Миколаївна
Детальніше
Записатися на прийом
Шевчук Анастасія Валентинівна

Шевчук Анастасія Валентинівна

Досвід роботи: більше 8 років

Стоматолог-терапевт, пародонтолог

Детальніше
Записатися на прийом
Ворона Віра Олегівна

Ворона Віра Олегівна

Досвід роботи: більше 9 років

Стоматолог-терапевт, пародонтолог

Детальніше
Записатися на прийом
Лапко Артем Миколайович

Лапко Артем Миколайович

Досвід роботи: більше 4 років

Стоматолог-терапевт

Детальніше
Записатися на прийом
Дімова Марія Василівна
Детальніше
Записатися на прийом
Семенів Андрій Васильович

Семенів Андрій Васильович

Досвід роботи: більше 4 років

Стоматолог-терапевт, ортопед

Детальніше
Записатися на прийом