- Головна
- Послуги
- Терапевтичні послуги
- Лікування пульпіту
Лікування пульпіту
Пульпіт лікувати краще на ранніх стадіях. Все обумовлено природою захворювання. Велика мережа кровоносних судин, що проникають всередину зуба, дозволяє забезпечувати необхідну кількість кисню і поживних речовин. Завдяки наявності дентіногенних клітин пульпа також виконує регенеративну функцію, а завдяки численним клітинам імунної системи - захисну.
Зубний пульпіт - це захисна реакція організму на потенційно небезпечні подразники, що виникають всередині порожнини та каналів зуба.
Клітини імунної системи несуть відповідальність за усунення причини запалення. Їх завдання - розпізнати конкретний шкідливий чинник, дістатися до конкретного місця триваючої патології, провести численні біологічно активні речовини, що викликають запалення і приплив інших клітин, що сприяють усуненню загрози.
Причини появи пульпіту
Пульпіти лікування і причини виникнення яких досить добре вивчені, при виявленні на ранніх етапах можна ефективно усунути. Розглянемо, що ж служить головними причинами виникнення хвороби.
Каріозні порожнини - не єдиний спосіб проникнення мікроорганізмів усередину зуба. Травматичні причини оголюють пульпу, не руйнуючи емаль кислотами, виробленими бактеріями. Подібна ситуація може статися в результаті:
- тріщини емалі,
- пошкодження зубів,
- руйнування дентину при препаруванні каріозних порожнин,
- бруксизм (скрегіт зубами),
- нервова булімія.
Дуже рідко мікроорганізми потрапляють в пульпу через кров. Якщо в організмі є місцеве або системне запалення, викликане бактеріальною інфекцією, мікроби можуть бути віднесені кровотоком і оселитися в інших органах. Забруднена кров потрапляє в пульпу по кровоносних судинах через апікальний отвір, викликаючи нове вогнище запалення.
Симптоми пульпіту: як визначити запалення
Досить складно визначити негативні процеси, що вражають пульпу зуба на ранніх стадіях. Адже больовий поріг не однаковий, як і звички ігнорування ледь виниклої проблеми (частий випадок). Але в основному, початкові ознаки проявляються:
- больовими відчуттями;
- наявністю почервоніння області навколо хворого зуба;
- в деяких випадках може спостерігатися підвищення температури та набряклість.
Специфічне розташування пульпи унеможливлює її дослідження без пошкодження структур зуба. Симптоми захворювання, такі як набряк або почервоніння, залишаються прихованими під зовнішніми шарами зуба. На передньому плані в клінічній картині з'являється біль. Однак кожна людина по-різному відчуває і реагує на неприємні подразники. Правильне поєднання цього виду болю з конкретним захворюванням вимагає знань і досвіду стоматолога.
Лікування пульпіту
При лікуванні пульпіту важливо позбутися від карієсу і заповнити порожнини зуба. Щоб запобігти карієс, варто подумати про фторування зубів. На занедбаній стадії захворювання необхідно накладення лікувальної пов'язки, що містить оксид цинку і гідроксид кальцію. Пацієнтам слід носити його від восьми до дванадцяти тижнів. Якщо по закінченні цього часу біль вщухне, стоматолог остаточно запломбує порожнину. Своєю чергою, коли зуб все ще болить - необхідно проводити лікування кореневих каналів.
Лікування кореневих каналів зуба пов'язано зі структурою зуба (однокореневих або багатокореневих зубів), залежить від розміру ураження і ступеня руйнування кістки альвеолярного відростка. Під час лікування кореневих каналів стоматолог видаляє мертві тканини всередині зуба. Лікування завершується щільним пломбуванням кореневого каналу. Лікування пульпіту зуба мудрості, як правило обмежується його видаленням.
Стадії пульпіту зуба
Умовно можна виділити активні стадії розвитку захворювання і розділити їх на 3 основних:
- початкова стадія (піддається лікуванню, часто успішно);
- друга, яка передбачає видалення ушкодженої пульпи;
- третя - поява некротичних процесів, необоротно, призводить до видалення зуба та усунення наслідків.
Періодичне відвідування кабінету стоматолога дозволить запобігти розвитку хвороби до незворотних фаз, коли єдиним методом лікування - є видалення ураженої пульпи й фактична смерть зуба.
Гостра форма
Ігнорування проблеми однозначно погана ідея. Якщо організм подає перші ознаки наявності пульпіту, краще прислухатися до нього, щоб не ускладнювати лікування. У гострій формі пульпіт зуба проявляється різко, супроводжуючись пульсуючим болем. Її можуть провокувати як зовнішні подразники (їжа, напої, контраст холодну/гаряче), а може бути й безпричинна поява.
Хронічна форма
Занедбаний стан і відсутність правильного лікування - прямий шлях до розвитку хронічних процесів. Це обіцяє клієнту тривалий курс лікування, який забирає і сили, і гроші. Найкраще вжити необхідних заходів, щоб не допустити розвитку захворювання в хронічній формі.
Чому необхідно лікувати пульпіт при перших симптомах
У початковій стадії захворювання можна вилікувати - лікар зробить так звану біологічну обробку зуба, в результаті якої пульпа зуба не втрачає своєї життєздатності, а на наступному етапі зміни незворотні та лікування необхідно поєднувати з необхідністю видалення пульпи зуба і проведення ендодонтичного лікування з подальшим пломбуванням кореневого каналу спеціальним препаратом.
Якщо не лікувати зуб в цей період, у нього:
- розвинеться некроз пульпи та гангрена,
- а також запалення періапікальних тканин зубів
- інші, малоприємні наслідки.
Зуб стає чутливим до кусання і дотику, в периапикальній області може утворитися абсцес. Розвивається значний набряк з вираженими симптомами.
Гостре запалення призводить до хронічного запалення періапікальних тканин зубів і змін в альвеолярній кістці. Іноді хронічне запалення періапікальних тканин протікає безсимптомно, а періапікальні зміни зубів виявляються при рентгенологічному дослідженні.
Вартість лікування пульпіту
Ціна лікування пульпіту і тривалість залежать від того, на якій стадії вдалося виявити захворювання. На ранніх відповідно дешевше, і висока ймовірність успішного результату. На пізніх все складніше і дорожче.
☎️ Для запису на безкоштовну консультацію — телефонуйте (067) 522 41 41
Безкоштовна
консультація
стоматолога
он-лайн

Прайс
Весь прайс-
Консультація стоматолога-терапевта
Акція300 грн. 0 грн.Записатися на прийом -
Пломба (все включено: матеріал, робота лікаря)
850-1 550 грн.Записатися на прийом
Лікарі

Пешкова Марина Ігорівна
Досвід роботи: більше 8 років
Стоматолог-терапевт

Романова Наталія Миколаївна
Досвід роботи: більше 9 років
Стоматолог-терапевт, пародонтолог

Шевчук Анастасія Валентинівна
Досвід роботи: більше 8 років
Стоматолог-терапевт, пародонтолог

Ворона Віра Олегівна
Досвід роботи: більше 9 років
Стоматолог-терапевт, пародонтолог

Шміло Денис Олександрович
Досвід роботи: більше 13 років
Стоматолог-терапевт, дитячий лікар, ортопед

Новік Світлана Андріївна
Досвід роботи: більше 28 років
Дитячий лікар-стоматолог. Лікар вищої категорії

Циганок Аліна Миколаївна
Досвід роботи: більше 6 років
Стоматолог-терапевт

Бюркланд Кирило Сергійович
Досвід роботи: більше 6 років
Стоматолог-терапевт, ортопед

Лапко Артем Миколайович
Досвід роботи: більше 4 років
Стоматолог-терапевт

Дімова Марія Василівна
Досвід роботи: більше 4 років
Стоматолог-терапевт, лікар-гігієніст

Семенів Андрій Васильович
Досвід роботи: більше 4 років
Стоматолог-терапевт, ортопед