Записатися на прийом

ua Укр

Гнатологія

Допомога лікаря-гнатолога

Записатися на безкоштовну консультацію

Міофункціональний апарат LM-Активатор

Дитяча ортодонтія та виправлення прикусу

Патології прикусу

Чим займається лікар-гнатолог?

Гнатологія – це вузький напрямок стоматології, який присвячений роботі щелепного апарату та його компонентів (м'язів, кісток, нервів, суглобів тощо). Навички в даній галузі має будь-який кваліфікований лікар-стоматолог, але при вирішенні специфічних або ускладнених випадків не обійтися без експерта в цій галузі.

Коли потрібно звертатись до гнатолога?

Оскільки гнатологи спеціалізуються у вузькій області, то список проблем, з якими можна до них звернутися чітко окреслено:

 • Болісні відчуття в районі скронево-нижньощелепного суглоба (відчувається як біль у ділянці вуха та в жувальних м'язах);
 • Неможливість широко відкрити рот, а також загалом проблеми з рухами нижньої щелепи;
 • Звуки, похрускування та неприємні відчуття у суглобі щелепи.

Але доповнити цей список можна і тими проблемами, з якими ми спочатку звертаємося до інших фахівців, але вони також можуть бути симптомом проблем зі скронево-нижньощелепним суглобом, такі як:

 1. Шум у вухах;
 2. Неврологія;
 3. Напруга або біль у комірній зоні;
 4. Головні болі.

Також прийом до гнатолога входить до пакета підготовки до ортодонтичного та ортопедичного лікування, адже ці області щільно взаємопов'язані, а ретельна діагностика – обов'язковий компонент успішного лікування в мережі сімейний стоматологій Giorno Dentale у Києві.

Найчастіше в клініках можна зустріти фахівців, які класифікуються в кількох областях одночасно, наприклад, ортодонт або ортопед часто високо кваліфіковані також як гнатологи, які ведуть успішну багаторічну практику в мережі сімейних стоматологій Giorno Dentale у Києві. Для лікування важливо вибирати саме такого фахівця, адже він враховує особливості руху нижньої щелепи при ортопедичному лікуванні, то скронево-нижньощелепний суглоб може отримати надто високе навантаження і як результат – дискомфортні відчуття при відкритті рота, артрози та артрити, головний біль.

Що робить гнатолог?

Образно кажучи, стоматолога-гнатолога можна назвати архітектором-інженером у галузі стоматології. Адже якщо стоматологи лікують карієс, ортодонти дбають про правильне положення зубів, ортопеди встановлюють коронки, то фахівець у галузі гнатології займається саме фундаментом – фізіологічним становищем головок суглобів щелепи, індивідуальних особливостях руху щелеп.

Чи є причини гнатологічних порушень?

У порушень роботи скронево-нижньощелепного суглоба та всієї системи в цілому можуть бути такі причини як вроджені особливості, а також травми хребта, спазми м'язів обличчя і найчастіше – неправильний прикус.

Також однією з частих причин проблем з правильним функціонуванням СНЩС може бути несвоєчасне встановлення імпланта на місце віддаленого зуба. Адже в такому разі навантаження неправильно перерозподіляється, перекіс посилюється, що і спричиняє розвиток патологій пов'язаних із гнатологією в ортопедичній стоматології.

Діагностика у гнатолога

Будь-який прийом починається зі збору анамнезу, огляду та пальпації суглобів та м'язів, а також рентгенівського знімка чи КТ щелепи. Також, гнатологи застосовують такий метод діагностики як кондилографію – запис рухів скронево-нижньощелепного суглоба у формі електронної 3D моделі.

Лікування гнатологічних порушень

Особливістю лікування у гнатолога можна назвати те, що медикаментозна та фізіотерапія в цій галузі неефективна, єдине лікування проблем у цій галузі – за допомогою ортопеда, ортодонта-гнатолога та хірургічної стоматології.

Все тому, що щелепа займає міцний і стійкий стан тільки в положенні зімкнутих зубів тільки коли щелепи зімкнуті, а статистика показує, що різні патології прикусу, такі як скупченість зубів, їх стирання, відсутність одного або більше зубів є у 9 з 10 осіб. Саме тому, хоч гнатологія не так широко відома, як інші галузі стоматології, лікар у цій галузі незамінний для формування здорової посмішки, а допомогти вам з цим можуть експерти Giorno Dentale у Києві.

 

☎️ Для запису на безкоштовну консультацію — телефонуйте (067) 522 41 41

Прайс

Весь прайс
 • Консультацiя гнатолога

  600 грн.
  Записатися на прийом
 • Діагностика дисфункції СНЩС

  1 000 грн.
  Записатися на прийом
 • Індивідуальна капа Брукс чекер

  2 500 грн.
  Записатися на прийом
 • Міографія жувальних м'язів

  3 500 грн.
  Записатися на прийом
 • Суглобова шина Aqualizer

  3 000 грн.
  Записатися на прийом
 • Суглобова шина Aqua Splint

  4 400 грн.
  Записатися на прийом
 • Індивідуальна спортивна капа

  6 000 грн.
  Записатися на прийом
 • Індивідуальна спортивна капа (армована)

  6 500 грн.
  Записатися на прийом

Інші категорії послуг

Online консультація

Терапевтичні послуги

Профілактика

Діагностика

Відбілювання

Дитяча стоматологія

Видалення зубів

Імплантація зубів

Протезування зубів

Відновлення зубів

Ортодонтія

Пародонтолог

Лікування зубів уві сні

Лікування під мікроскопом

Медичний центр Giorno

Лікарі

Ганчук Вероніка Володимирівна

Ганчук Вероніка Володимирівна

Досвід роботи: більше 8 років

Стоматолог-ортодонт, гнатолог. Президент Асоціації Цифрової Ортодонтії

Детальніше
Записатися на прийом