Записатися на прийом

ua Укр

Дитяча ортодонтія

Консультація дитячого ортодонта

Записатися на безкоштовну консультацію

Часто дитяча ортодонтія може бути дорогої і довгим через те, що аномалії прикусу і деформації зубного ряду діагностуються на тій стадії, коли допомогти вже набагато складніше. Саме тому чим раніше дитина познайомиться з дитячим ортодонтом, тим краще.

Також, ще один нюанс ортодонтії для дітей – проблеми можуть виникати навіть на стадії внутрішньоутробного розвитку або найперших років життя, тому своєчасне втручання – краще рішення, як і поінформованість про важливі етапи формування прикусу у дитини.

Як згадано вище, починається формування прикусу і розвиток лицьових м’язів і суглобів ще всередині утроби. Саме тому майбутній мамі так важливо стежити за здоров’ям, харчуванням, а також виконувати всі рекомендації лікарів – адже саме зараз закладається фундамент для здоров’я дитини.

Також, в дитинстві також дуже важливо вибирати правильну соску, адже це в числі іншого впливає на прикус. Анатомічна соска повинна бути опуклою з одного боку і сплюсненої з іншого. Вона прилягає до мови і не надає великого тиску на верхнє небо.

Наступний етап також надзвичайно важливий – це період з півроку до трьох або шести років, коли формується так званий «молочний» прикус, коли зуби щільно прилягають один одному і практично не стерті. Перед зміною зубів на постійні зуби трохи роз’їжджаються, а поверхню молочних зубів потроху стирається.

Потім формується змінний прикус, коли молочні зуби починають випадати, змінюючись постійними. Цей період надзвичайно важливий, тому без консультацій стоматолога і ортодонта не обійтися, а молочні зуби повинні своєчасно вилучатися, щоб постійні правильно росли.

Постійний прикус формується у віці від 14 до 18 років, після того як зміняться молочні зуби. Потім слідує поява зубів мудрості, яке також вимагає контролю і спостереження у доброго дитячого ортодонта, адже прикус – це не тільки про естетику, а й про стирання зубів, здоров’я скронево-нижньощелепного суглоба, а також лицьових м’язів.

ВИПРАВЛЕННЯ ПРИКУСУ У ДІТЕЙ

Для дітей виділяють такі найбільш широко застосовуються методи як:

 • Ортодонтичні пластинки

Так називають конструкції, які кріпляться на щелепі невеликими гачками для поліпшення роботи м’язів і зростання щелепних кісток. Це доступна, комфортна і високоефективна альтернатива брекетів, яка повністю гіпоалергенна і не вимагає цілодобової шкарпетки.

 • Трейнери

Інша назва цього ортодонтичного апарату з гіпоалергенного силікону – LM-активатор. Даний метод був розроблений спеціально для дітей, тому в юному віці і при рекомендації лікаря він буде відмінним вибором – його потрібно носити всього лише кілька годин, а значить, його носка ніяк не вплине на соціалізацію та самооцінку дитини.

Додаткові бонуси даного методу – придбання навичок правильного дихання і ковтання, корекція тонусу м’язів обличчя, а також виправлення мовних дефектів, пов’язаних з прикусом.

 • Брекет-системи

Цей метод навіть не потребує представлення, адже він – золотий стандарт ортодонтії дитячої, який дає гарантований результат, коли знімні конструкції не справляються із завданням. Є стереотип, що якщо надіти дитині брекети, то над ним обов’язково почнуть жартувати в школі, але сучасне різноманітність варіантів конструкцій розбиває його в пух і прах.

Коли прикус змінюється, зазвичай ортодонт дитячий рекомендує зупинитися на зовнішніх системах, які можуть бути виконані з таких матеріалів:

 • Металеві системи, до плюсів яких зараховують відносну простоту (в тому числі і в догляді), надійність і економічність;
 • Керамічні брекети, які практично не помітні на зубах, але і коштують дорожче;

У період постійного прикусу вже можна розглянути таку альтернативу, як лінгвальні брекети, які кріпляться з зовнішньо боку зубів і, відповідно, зовсім не помітні. При цьому у них є і свої недоліки, такі як більш висока ціна, а також те, що мова в період звикання може постраждати.

КОНСУЛЬТАЦІЯ У ДИТЯЧОГО ОРТОДОНТА

Коли ж слід записувати дитину на першу консультацію дитячого стоматолога ортодонта? Звичайно ж, крім випадків, коли є необхідність у відвідуванні лікаря, нормальний вік для першого візит – 3-4 роки, адже саме в цьому віці можна своєчасно почати лікування таких патологій як дистальний і медіальний прикуси.

У випадках, коли лікар не знаходить ніяких відхилень від норми, наступне відвідування повинно відбутися у віці близько шести років, коли молочні зуби почнуть випадати, а їм на зміну будуть приходити постійні. Якщо при прорізуванні нових зубів їм не вистачатиме місця, то лікар призначить носіння пластинок, які будуть стимулювати ріст щелепи і вирівнювати положення зубів.

Наступний обов’язковий візит до дитячого лікаря-ортодонта повинен відбутися в 10 років, коли будуть прорізуватися ікла і жувальні зуби, адже їм дуже часто може не вистачати місця, а потім буде потрібен нагляд лікаря починаючи з 16 років, щоб запобігти зсуву зубного ряду через зубів мудрості.

 

☎️ Для запису на безкоштовну консультацію — телефонуйте (067) 522 41 41

 

Безкоштовна
консультація
стоматолога
он-лайн

Прайс

Весь прайс
 • Консультація дитячого стоматолога

  Акція
  290 грн. 0 грн.
  Записатися на прийом
 • Адаптаційний візит

  300 грн.
  Записатися на прийом
 • Пломба

  800-1200 грн.
  Записатися на прийом
 • Видалення молочного зуба 1 тип

  480 грн.
  Записатися на прийом
 • Видалення молочного зуба 2 тип

  850 грн.
  Записатися на прийом
 • Видалення молочного зуба 3 тип

  1300 грн.
  Записатися на прийом
 • Чистка пастою (KERR) та полірування

  450 грн.
  Записатися на прийом
 • Фторування Bifluoride 1 зуб

  Акція
  180 грн. 150 грн.
  Записатися на прийом
 • Фторування зубів Paro Amin 1 щелепа

  Акція
  800 грн. 700 грн.
  Записатися на прийом
 • Коронка металева дитяча (встановлення)

  920 грн.
  Записатися на прийом

Інші категорії послуг

Online консультація

Терапевтичні послуги

Профілактика

Діагностика

Відбілювання

Дитяча стоматологія

Видалення зубів

Імплантація зубів

Протезування зубів

Відновлення зубів

Ортодонтія

Гнатологія

Пародонтолог

Лікування зубів уві сні

Лікування під мікроскопом

Медичний центр Giorno