- Головна
- Послуги
- Дитяча стоматологія
- Дитяча ортодонтія
Дитяча ортодонтія
Часто дитяча ортодонтія може бути дорогої і довгим через те, що аномалії прикусу і деформації зубного ряду діагностуються на тій стадії, коли допомогти вже набагато складніше. Саме тому чим раніше дитина познайомиться з дитячим ортодонтом, тим краще.
Також, ще один нюанс ортодонтії для дітей – проблеми можуть виникати навіть на стадії внутрішньоутробного розвитку або найперших років життя, тому своєчасне втручання – краще рішення, як і поінформованість про важливі етапи формування прикусу у дитини.
Як згадано вище, починається формування прикусу і розвиток лицьових м’язів і суглобів ще всередині утроби. Саме тому майбутній мамі так важливо стежити за здоров’ям, харчуванням, а також виконувати всі рекомендації лікарів – адже саме зараз закладається фундамент для здоров’я дитини.
Також, в дитинстві також дуже важливо вибирати правильну соску, адже це в числі іншого впливає на прикус. Анатомічна соска повинна бути опуклою з одного боку і сплюсненої з іншого. Вона прилягає до мови і не надає великого тиску на верхнє небо.
Наступний етап також надзвичайно важливий – це період з півроку до трьох або шести років, коли формується так званий «молочний» прикус, коли зуби щільно прилягають один одному і практично не стерті. Перед зміною зубів на постійні зуби трохи роз’їжджаються, а поверхню молочних зубів потроху стирається.
Потім формується змінний прикус, коли молочні зуби починають випадати, змінюючись постійними. Цей період надзвичайно важливий, тому без консультацій стоматолога і ортодонта не обійтися, а молочні зуби повинні своєчасно вилучатися, щоб постійні правильно росли.
Постійний прикус формується у віці від 14 до 18 років, після того як зміняться молочні зуби. Потім слідує поява зубів мудрості, яке також вимагає контролю і спостереження у доброго дитячого ортодонта, адже прикус – це не тільки про естетику, а й про стирання зубів, здоров’я скронево-нижньощелепного суглоба, а також лицьових м’язів.
ВИПРАВЛЕННЯ ПРИКУСУ У ДІТЕЙ
Для дітей виділяють такі найбільш широко застосовуються методи як:
- Ортодонтичні пластинки
Так називають конструкції, які кріпляться на щелепі невеликими гачками для поліпшення роботи м’язів і зростання щелепних кісток. Це доступна, комфортна і високоефективна альтернатива брекетів, яка повністю гіпоалергенна і не вимагає цілодобової шкарпетки.
- Трейнери
Інша назва цього ортодонтичного апарату з гіпоалергенного силікону – LM-активатор. Даний метод був розроблений спеціально для дітей, тому в юному віці і при рекомендації лікаря він буде відмінним вибором – його потрібно носити всього лише кілька годин, а значить, його носка ніяк не вплине на соціалізацію та самооцінку дитини.
Додаткові бонуси даного методу – придбання навичок правильного дихання і ковтання, корекція тонусу м’язів обличчя, а також виправлення мовних дефектів, пов’язаних з прикусом.
- Брекет-системи
Цей метод навіть не потребує представлення, адже він – золотий стандарт ортодонтії дитячої, який дає гарантований результат, коли знімні конструкції не справляються із завданням. Є стереотип, що якщо надіти дитині брекети, то над ним обов’язково почнуть жартувати в школі, але сучасне різноманітність варіантів конструкцій розбиває його в пух і прах.
Коли прикус змінюється, зазвичай ортодонт дитячий рекомендує зупинитися на зовнішніх системах, які можуть бути виконані з таких матеріалів:
- Металеві системи, до плюсів яких зараховують відносну простоту (в тому числі і в догляді), надійність і економічність;
- Керамічні брекети, які практично не помітні на зубах, але і коштують дорожче;
У період постійного прикусу вже можна розглянути таку альтернативу, як лінгвальні брекети, які кріпляться з зовнішньо боку зубів і, відповідно, зовсім не помітні. При цьому у них є і свої недоліки, такі як більш висока ціна, а також те, що мова в період звикання може постраждати.
КОНСУЛЬТАЦІЯ У ДИТЯЧОГО ОРТОДОНТА
Коли ж слід записувати дитину на першу консультацію дитячого стоматолога ортодонта? Звичайно ж, крім випадків, коли є необхідність у відвідуванні лікаря, нормальний вік для першого візит – 3-4 роки, адже саме в цьому віці можна своєчасно почати лікування таких патологій як дистальний і медіальний прикуси.
У випадках, коли лікар не знаходить ніяких відхилень від норми, наступне відвідування повинно відбутися у віці близько шести років, коли молочні зуби почнуть випадати, а їм на зміну будуть приходити постійні. Якщо при прорізуванні нових зубів їм не вистачатиме місця, то лікар призначить носіння пластинок, які будуть стимулювати ріст щелепи і вирівнювати положення зубів.
Наступний обов’язковий візит до дитячого лікаря-ортодонта повинен відбутися в 10 років, коли будуть прорізуватися ікла і жувальні зуби, адже їм дуже часто може не вистачати місця, а потім буде потрібен нагляд лікаря починаючи з 16 років, щоб запобігти зсуву зубного ряду через зубів мудрості.
☎️ Для запису на безкоштовну консультацію — телефонуйте (067) 522 41 41
Безкоштовна
консультація
стоматолога
он-лайн

Прайс
Весь прайс-
Консультація дитячого стоматолога
Акція290 грн. 0 грн.Записатися на прийом -
Адаптаційний візит
300 грн.Записатися на прийом -
Пломба
800-1200 грн.Записатися на прийом -
Видалення молочного зуба 1 тип
480 грн.Записатися на прийом -
Видалення молочного зуба 2 тип
850 грн.Записатися на прийом -
Видалення молочного зуба 3 тип
1300 грн.Записатися на прийом -
Чистка пастою (KERR) та полірування
450 грн.Записатися на прийом -
Фторування Bifluoride 1 зуб
Акція180 грн. 150 грн.Записатися на прийом -
Фторування зубів Paro Amin 1 щелепа
Акція800 грн. 700 грн.Записатися на прийом -
Коронка металева дитяча (встановлення)
920 грн.Записатися на прийом
Лікарі

Шміло Денис Олександрович
Досвід роботи: більше 13 років
Стоматолог-терапевт, дитячий лікар, ортопед

Новік Світлана Андріївна
Досвід роботи: більше 28 років
Дитячий лікар-стоматолог. Лікар вищої категорії